İstatistikler, Sürprizler, Bilgilendirmeler, Hızlı İletişim

"Bugün gerçekleşenler, bir zamanlar hayal ediliyordu. Her hayalin gerçekleşme ihtimali vardır. Bu ihtimal, çalışmanıza ve inancınıza bağlıdır."- Seçkin S. Durası

Tamamı tarafımdan üretilen; fikir, ürün, hizmet, bilgi ve projeler lisanslanarak kayıt altına alınmaktadır.

Forum
seckin.co
SF

Hakkımda

Hata oluştu

Meraklısına İstatistikler
Aktif Kişi Sayısı : 2


freelancer playerme penup unreal engine 4 türkçe
Kapat ( ESC )

Web Grafik Tasarım Uzmanı

EN
Dijital Tasarımcı - Web ve Grafik Tasarım, İK. İktisat, Dijital Tasarım Ürünleri ve İçerik Üretimi
Seçkin Sefa Durası

Hakkımda

Akademik Eğitim ve Bireysel Uğraşlar Sonrası Profesyonel Üretim Alanlarım


İletişim (Akademik Eğitim ile)

Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları

İktisadi (Akademik Eğitim ile)

İktisat, Finans, Banka, Muhasebe

Grafik Tasarım

Grafik, Karakalem Çizim, İllüstrasyon, Karikatür

Web Tasarım

Sıfırdan Web Site Tasarımı, Responsive üretimler, AMP Tasarımı, Wordpress

Web Yazılım

HTML, PHP, PDO, MYSQL, LARAVEL

Modelleme

Autodesk 3DS Max, Corel, Sketchup

Yabancı Dil

İngilizce, Almanca

Müzik

Sadece enstrümantal, soundtrack üretimler, klasik gitar, kısa saplı bağlama.

Animasyon

BLENDER, 3D STUDIO, ICLONE 6

Edebiyat

Kısa Hikayeler, Roman Denemeleri, Senaryolar

Elektronik

Basit günlük kullanım malzeme fikirleri (Sadece proje halinde)

Mobil Oyun

Unreal Engine, Unity, Cry Engine, Üretim, Yayınlama

Youtube İçerik

Ders ve kişisel gelişim videoları

Udemy İçerik

Unreal Engine 4 Ders videoları, yakında yeni projeler...

Uygulama

Sosyal ağ, erişim, basit araç üretimleri


Gerçekleştirdiğim her projenin detaylarını,

karşılaştığım sorunları ve sorunların çözümlerini herkesle paylaşarak; farklı görüşler elde etmeyi, bireysel üretimleri toplumsal yaşama katkı sağlayacak şekilde geliştirmeyi, kişisel başarının aksine birlikte başarıya ulaşma duygusunu konunun takipçilerine aşılamayı, yardımlaşma duygusunun gelişmesini amaçlamaktayım.

Tamamı tarafımdan üretilen; fikir, ürün, hizmet, bilgi ve projeler lisanslanarak kayıt altına alınmaktadır.


Tarihlerle Yazılım Bilgimin Dönemsel Gelişimi

2000-2006

1.Dönem - Deneyim

- Bilgisayarın ilk keşfi (2000) - 1-2 saatlik inceleme sonrası okulda verilen bilgisayar derslerine kadar bilgisayarla karşılaşmadım. Okuldaki bilgisayar eğitimi derslerine iki yıl vardı.


- İlkokul 4.sınıf bilgisayar dersleri (2002-2004) - Win98 de uzmanlaşmak, M.0ffice 2000 de harikalar yaratmak.


- İlk kişisel bilgisayar (2006) - İnternet yok, şu an ki yazılımlar yok, bir-iki basit oyun dışında bilgisayar da sadece M.Office programları var. Boş durmadım; keşfettim, power point kullanarak animasyon film bile yaptım.


- Okul için İstanbul'a taşındım. (2007) - Lise.

2007-2013

2.Dönem - Tecrübe

- İnternete kısıtlı erişim (2007) - İnternet var kısıtlı, yeni yazılımları keşfediyorum, saatler harcayarak eğitim almadan kendimce yazılım geliştirme temalı forum sitelerinden bilgi topluyorum.


- Bilgisayarda hazırlanan projeden ilk kez gelir elde etmek. (2008) - :)


- Modelleme yazılımlarının keşfi (2008) - Adobe içeriklerinin keşfi, 3D animasyon, flash animasyon programlarını keşfetmek.


- Web site denemeleri (2008) - İnternet erişimi artık daha iyi. ilk web site (kargo için), flash tema, HTML keşfi. Html yapısını iyi anlamak için, tek bir hatanızda tamamen çöken blogger alt yapısını kullanıyordum.


- Web site denemeleri (2011) - Üniversite, derslerden vakit kaldıkça web site fikirlerini hayata geçirme çabaları.


- HTML (2013) - İlk kişisel web site. Hayallere ilk adım.

2014-2016

3.Dönem - Olgunlaşma

- HTML, java, eclipse (2014) - Yabancı kodlama siteleri, yardımcı kod araçları, kaynak arşivi tamam. Android için merak var ama vakit yok.


- PHP, MYSQL, Android Studio, Unity (2015) - PHP de geniş kaynak oluşturmak, mysql ve türevlerini iyi ezberlemek, Android Studio ya biraz daha alışmak. Unity de ilk oyun! Ancak yayınlamadım.


- UE4 Mobil Oyun (2016) - Google Play de ilk yayınlanan oyunum!


- Rise of The Tomb Raider Türkçe Çevirisi (2016) - Bireysel olarak %75, çeşitli destek verenler ile %90 oranında PC platformu için iki farklı Türkçe çeviri yaması yayınladım.

2017-2018

4.Dönem - Hazırlık

- Web tabanlı otomasyonlar (2017) - Platformlar arası tamamen uyumlu, anlık, güvenilir ve kendini belirli periyotlarla yedekleyen, kendi güvenliğini test eden, kendi içerisinde muhasebe, istatistik, raporlama, kapalı sosyal ağ barındıran otomosyon sistemi.


- Sorunsuz Android Uygulama Üretimi (2017) - Artık saatler içerisinde sıfırdan uygulama hazırlayabiliyor, mobil ödeme veya reklam yayını sistemini uygulamaya entegre ederek gelir elde edebiliyorum.


- İlk Apple Uygulama (2017) - Bir hayalim daha gerçek oldu. Artık Apple Developer oldum. Hatta hesabım açıldıktan iki hafta sonra; windows 10 sisteminde sanal sürücü olarak OSX10.12 kurup Xcode ile chat programı hazırladım ve yayınladım. Android de yayınladığım NightCall Chat artık IOS platformunda da var. Herkes anonim chat yapabilsin diye ;)


- Hacivat Game (2017) - İki yıldır senaryosunu kafamda kurduğum ancak gerekli bilgi ve imkana o zamanlar sahip olmadığımı düşündüğüm için bugüne kadar kendimi geliştirmek adına beklettiğim, 12 Dil destekli, ileri seviye optimizasyon seçenekli, hikaye modu, multiplayer destekli IOS ve ANDROID platfromlarında yayınlayacağım mobil oyun. (Android Yayınladım, IOS beklemede.)


- PDO (2017) - Artık tam manasıyla PHP PDO sistemine geçiş yaptım.


- Sıfırdan Web Sitesi (2017) - PSD formatında web site tasarımı sonrası CSS HTML kodlarını hazırlayıp, PHP ile datadan veri çekerek, admin paneli dahil sıfırdan bir web sitesini eksiksiz olarak hazırlayabiliyorum.


- UDEMY UE4 Kursu (2017) - Unreal Engine oyun motoruyla ilgili tüm bilgi, birikim, tecrübe ve özel yazdığım kodları/şablonları herkesle paylaşmaya başladım.

2018>>>

5.Dönem - Üretim

(2018) - Tam yetkinliğine sahip olduğum her alanda; bilgi, tecrübe ve geliştirdiğim yöntemleri herkesle paylaşarak bu yılımı daha anlamlı kılacağım. Bireysel geliştirdiğim projelerim seckinfikir.com adresimde. Birlikte geliştireceğimiz projeleri seckin.co adresinde yayınlayacağım.


- AMP (2018) - AMP - Hızlandırılmış Mobil Sayfa sistemi hakkında, amp Türkiye'de duyulmadan önce araştırmalar yapmaya başladım, müşteriler için özgün ve wordpress olarak amp tasarımlar yaptım. AMP Web Tasarım konusundaki tecrübelerimi ve sektörde yeni gelişmeleri web adresimde herkesle paylaşıyorum.


- Yeni NightCall (2018) - İlk kez bir mobil uygulamam 15.000 kullanıcıya ulaştı. Android ve Ios tabanlı NightCall ile kullanıcılar yapılan görsel içerik paylaşımı üzerinden birbirleriyle iletişime geçebiliyor. En çok indirme birincisi ise Hindistan. Tahmini büyüme oranları: Aralık 2018 için 30.000, Şubat 2019 için 50.000 barajı, Kasım 2019 için 100.000 barajı.


- ASPX (2018) - Çalıştığım kurumun web siteleri için ilk kez aspx web sitesi hazırladım. Yıl sonuna kadar ASP konusunda tam hakimiyet için çalışacağım.


- İngilizce UDEMY UE4 Kursu (2018) - Udemy sisteminde ikinci kez Unreal Engine ile oyun geliştirme kursu yayınladım. Yeni kursu baştan sonra İngilizce anlattım. Kursta azda olsa Türkçe kelimeler kullandım. Dünyanın dört bir yanından insanların Türkçe kelimelere aşina olmasını sağladım. Örnek olarak; yön kelimeleri, günlük kelimeler, oyun içi menü kelimeleri gibi. Basit ama az tekrar ile izleyiciyi sıkmadan anlattım. İngilizce - Türkçe karşılıklarını vererek ve birkaç kez cümle aralarında kullanarak kelimeleri öğrenmelerini sağladım.Tarihlerle Teknik Bilgimin, Eğitimlerimin Gelişimi

'98 - '06

1998-2006 yılları arasında Cide Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda okudum.


2005 yılında Cide'de ki resim öğretmenim, Ankara'da ki yetenek sınavlarına yönlendirdi fakat sınav yerine ulaşım/rehberlik/zaman sorunları olduğu için katılamadım. (Aynı dönemin sonun da resim öğretmenim tayin oldu.)


2004 - 2006 yılları arasında M. Baz 'dan – Kısa Saplı Bağlama (Saz) Kursu aldım.


2006 yılında İstanbul'a taşındım.

'07 - '11

2006-2007 yılları arasında Kadıköy 29 Ekim İlköğretim Okulu’nda okudum.

2007-2011 yılları arasında Kadıköy Mehmed Bayazıd Lisesi’nde okudum.


2008 yılında HTML (kodlama dili) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2009 yılında Satranç Turnuvası'nda okul birincisi, 2010 yılında okul ikincisi oldum. Okul idaresi hataları sebebiyle Liseler Arası ve Bölgesel Satranç Turnuvalarına katılamadım. Sonraki yıllarda üniversiteye hazırlık yoğunluğu sebebiyle bireysel başvurular yapmaktan vazgeçtim.


2010 yılında Lise için haftalık okul dergisinin tasarım ve basım görevlerinde yer aldım.


2011 yılında Liseler Arası Hikaye Yarışması’na katıldım, derece alamadım.


2010-2011 yılları arasın da Prof. Dr. İ. Başlıoğlu Atölyesi'nde Karakalem Çizim Teknikleri Kursu aldım.


2011 yılında Kemerburgaz Üniversitesi Grafik Tasarım Yetenek Sınavı’nda %50 burslu kazandım ama Marmara Üniversitesi sınavını kazanamadıktan sonra planlarımın değişmesi sebebiyle kayıt olmadım.


2011 YGS ile Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı’nı kazandım.

'12 - '16

2012 yılında Kocaeli/Kandıra’da 4 yıldır kurulamayan sanayi bölgesi projesini, kendi çabalarımla Halkla İlişkiler çalışması olarak yerel halkın bakış açısı ve sorunların çözümüne ilişkin araştırma yaptım. Yerel halkı dinledim, taleplerini aldım ve sanayicilerin talepleriyle karşılaştırarak çözüm raporu hazırladım. Yetkililere hazırladığım rapor doğrultusunda bulduğum çözümleri aktardım.


2013 yılında Kocaeli Üniversitesi’nden Mezun oldum.


2013 DGS ile İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Lisans Tamamlama Programı’nı kazandım.


2013 YGS-LYS ile İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Programı’nı kazandım.


2013 Temmuz ayında eniyislayt.com dijital tasarım sitesini kurdum. 2016 yılı sonuna kadar birçok alanda geliştirdim, yeni web siteleri açtım.


2014 yılında PHP (kodlama dili) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2014 yılında After Effect, 3D Max, (dijital tasarım, modelleme) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2015 yılında UNITY (Mobil Oyun Geliştirme Amaçlı) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2015 yılında Türkiye'nin ilk ve tek kişiye özel dijital flipbook tasarım hizmeti flipbooksiparis.com web sitesini kurdum, hizmetini geliştirdim.


2015 yılında UNREAL ENGINE (PC Oyun Geliştirme Amaçlı) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2015 yılında A. Kökçınar'dan etkin konuşma ve iş iletişim odaklı İngilizce dersi aldım.


2015 yılında kısa süreli S. Şahin'den Klasik Gitar Kursu aldım. (Sadece Temel başlangıç)


2016 yılında A. Kökçınar'dan başlangıç ve ileri seviyeye geçişte, etkin konuşma ve iş iletişim odaklı Almanca dersi aldım.


2016 yılında B. Durmaz'den Klasik Gitar Kursu aldım. Yoğun iş ve okul döneminde devam edemedim.

'17 - '18

2017 yılında Xcode Apple Developer (IOS Uygulama Geliştirme Amaçlı) kurs almadan, kendi araştırmalarımla öğrendim.


2017 yılında PSD tasarım hazırlayıp, HTML temeline çevirip, php kodlamasını yazıp, yönetim panelini bağlayıp web sitesini tek başıma yayına alabilecek seviyeye ulaştım.


2017 yılında UDEMY sisteminde UE4 oyun motoru sistemi hakkında kurs yayınladım.


2018 yılında seckin.co adresini yayınladım. seckin.co adresinde, herkesin sınırsızca dijital içeriklerini sunabileceği bir platform olması amacıyla belirli kategorilerde üyelerin içerik paylaşımına izin verilir.


2018 Mayıs ayında Kurumsal Web Tasarım Ajansı'ndaki işimden ayrıldım.


2018 Haziran ayında SFSavage özel güvenlik projemi yayınladım. (Güvenlik sisteminin temelini Hacivat Game için gerçekleştirmiştim. Bu güvenlik sistemini geliştirerek herkese sunmaya karar verdim.)


2018 Temmuz ayında UE4 ile hazırlanan girişim projesi için; Balıkesir'deki bir şirketin UE4 projesine web tabanlı özel güvenlik sistemi hizmeti verdim.


2018 Ağustos ayında İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Lisans Tamamlama Programı'ndan mezun oldum.


2018 Ağustos ayında Web Arayüz Geliştiricisi olarak tam zamanlı işe başladım.


2018 Eylül ayında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Programı kaydımı değişen kariyer planlarım sonucunda sildirdim.


2018 Eylül ayında AÜ - Web Tasarım ve Kodlama Programı'na kayıt yaptırdım. Mezuniyet sonrasında DGS ile Bilgisayar Mühendisliği lisans programı'nı planlamaktayım.
(- 2008 de başlayan maceramda - Evet bölümünü okumadan Grafik Tasarım eğitimi belgem ve kişisel 5, sektörde 3 yıllık birikimlerim ile Web Tasarım alanında çalışıyordum. Ancak üniversiteden bu bölüm ile mezun olarak, sektördeki tek açığımı kapatmış olacağım. Herkesin bildiği gibi diploma sadece bir kağıt parçasıdır, gerekli şartları sağlayan herkes alabilir. Önemli olan kendinizi ne kadar geliştirdiğinizdir. İşte ben zor yoldan başlayıp, kolay yola geçenlerdenim.)


2018 yılında Nurlana B.'dan A1 seviyesinde Rusça dersi aldım.


Son sözlerim

Daha Fazlasını Merak Edenlere

Resim, tasarım, yazılım, müzik, satranç, elektrik-elektronik, uzay araştırmaları, bilim kavramlarına her zaman ilgim oldu. Ancak bu alanlarda çalışma yapacak, fikir ve proje üretecek, bilgi edinebilecek imkana ve kaynağa çok az ulaşabildim.

Hedeflerimi belirlemeye başladığım günden itibaren hayatımın her anı mücadelelerle geçiyor. Emek verdim, zaman harcadım. İmkansızlıklar nedeniyle kısa yolu olan hedeflere her zaman uzun yoldan giderek ulaştım. Her hatadan ders çıkardım, tecrübe edindim. Yeteneklerim doğrultusunda iyi bir eğitim alsaydım bugün buraya daha büyük projeleri gerçekleştirmiş olduğumu yazıyor olurdum. Ama inanç ve azim olduğu sürece ne tür engeller olursa olsun, hiçbir hedef ulaşılmaz değildir.

Süreci Merak Edenlere

Son güncelleme: Mart 2014 - Mart 2017 Büyük hedeflerim zamanını bekliyor. Şu an da iki üniversite okuyorum, okul harçlarını karşılayabilmek için çeşitli işlerde çalışıyorum. Kendime ayrılabildiğim zamanlarda dijital tasarım işleriyle uğraşıyorum. 2018 de bütün hedeflerim sonuçlanmış olacak. O gün geldiğinde bakalım hedeflere ulaşmış olabilecek miyim?

Son Güncelleme: Eylül 2017 Freelancer olarak bir süre daha çalıştıktan sonra artık Web ve Grafik Tasarım görevinde aktif olarak çalışmaktayım. İktisat lisans eğitimimin bitmesine az kaldı. Mezun olduktan sonra farklı alanlarda öğrencilik bir süre daha devam edecek.
Hem geliştirdiğim kişisel sosyal sorumluluk çalışmalarım için hemde gerçekleşmeyi bekleyen hayallerimin diğer yarısı için haftasonları projelerimi geliştirmeye devam ediyorum.
Yalnız bir sorun var. Bundan sonrasını tek başıma başaramam.
Merak eden, araştıran, pes etmeyen, hayallerinin peşinden gitmek isteyenlere ulaşmalıyım. Tüm bu sebeplerden ötürü tüm bilgi ve tecrübemi, saatler harcayarak ulaştığım, ürettiğim içerikleri bilmeyenlere öğreteceğim. Bilenlerle mevcut projeleri geliştirecek, yeni projeler üreteceğim.

Son Güncelleme: Eylül 2018 Mezuniyet, kayıt sildirmek, yeni kayıt, iş değişikliği, girişim projesine destek, kendi girişimlerim, haftasonu A1-A2 Rusça kursu, öğretmenlik, yıl sonu askerlik başlangıcı. Hımm... Sanki bu yıl pek fazla iş yapmadım gibi geliyor. 2019 planları mı? Tüm projelerin sonuçlandırılması.

Asla Pes Etmeyenlere

Bu kadar detaylı yazmamın sebebi; bu satırları okuyanların, site içerikleri arasında yeni fikirler edinenlerin, yani senin bir ilham almanı, zorluklar karşısın da çabalayınca neler başarıldığını görmeni, azimlenmeni, belki aklında yeni fikirlere sahip olmanı sağlamak istiyorum. Sende zaten azim, sabır, zorluklarla gelinmiş ve başarıya ulaşmış bir yol var mı? O halde sıra sende, başkalarına yardımcı ol. Çünkü zor yolları başkaları bize kolaylaştırmadığı için bu kadar yorulduk. Sende başkalarına yardımcı ol ki hep beraber hızlı ilerleyelim.


Kurumsal İletişim için Tıklayın


Bir sorunuz mu var?

İletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.
Kapat ( ESC )