İstatistikler, Sürprizler, Bilgilendirmeler, Hızlı İletişim

"Bugün gerçekleşenler, bir zamanlar hayal ediliyordu. Her hayalin gerçekleşme ihtimali vardır. Bu ihtimal, çalışmanıza ve inancınıza bağlıdır."- Seçkin S. Durası

Tamamı tarafımdan üretilen; fikir, ürün, hizmet, bilgi ve projeler lisanslanarak kayıt altına alınmaktadır.

Forum
seckin.co
SF

Hakkımda

Hata oluştu

Meraklısına İstatistikler
Aktif Kişi Sayısı : 1


freelancer playerme penup unreal engine 4 türkçe
Kapat ( ESC )

Web Grafik Tasarım Uzmanı

EN
Garip bir benzetme olacak ama bundan bile iyi dersler çıkartılabilir.
İlginç Alışkanlıklar - Sinekleri Havada Yakalamak

İlginç Alışkanlıklar - Sinekleri Havada Yakalamak

Garip bir benzetme olacak ama bundan bile iyi dersler çıkartılabilir.

Artık yaz veya kış fark etmiyor. İstanbul, kirlilikte hangi seviyeye ulaştıysa sivri sinekler camı açtığınız anda sizi buluyor. Elektronik ilaçlı cihazlar kullanmıyorum. Soluduğum ortam içerisinde olacaktır. Sigaradan farkı yok, içerisinde bambaşka zararsız kimyasal maddeler olsada yapaydır. Zaten sınırlı temiz oksijene sahip İstanbul'da birde o olmasın.

Çocukken evin içinde bir böcek, sinek gördüğümde hemen en büyük gazete parçasını koparıp vuruyordum. Yazıyı yazmadan önce fark ettim, baya seviye atlamışım. Sineği havada avucumla yakalıyorum, öldürmeden dışarı atıyorum :) Garip tarafı sadece sivri değil, geçen yaz arıyıda aynı yöntemle atacak oldum da kendisi kaçtı. Önceden iğnesini batırır der çekinirdim. Artık kurbağa gibi havada yakalayabiliyorum.

Şimdi bundan da mı bir ders çıkaracağız?! Hayır, yazı serisinin başlığı "İlginç Alışkanlıklar" ama çıkartabiliriz. Acı, korku veren/verdiği sanılan durumlar sürekli tekrarlanırsa bir deneyime, geliştirilen alışkanlıklar davranışa dönüştürülür. Bence fena bir çıkarım olmadı. Gerçektir, kurgudur ama mesajı veren bir yazı oldu. Artık sinek memnun, ben memnun. (Yine mi geldin!? Bu sefer dışarı atmak yok.)

    

Yorumlar

Kapat ( ESC )